Головна » Відбулась нарада щодо режиму роботи водосховищ (фото)

Відбулась нарада щодо режиму роботи водосховищ (фото)

20 квітня 2018 в 16:01 Переглядів: 437

17 квітня директором філії «Дністровська ГЕС» Вячеславом Климом проведено чергову нараду за участю представників місцевих і районних органів влади та місцевого самоврядування, Державного агентства рибного господарства України в Чернівецькій області, Новодністровського регіонального управління водних ресурсів, філії «Дирекція з будівництва Дністровської ГАЕС» та ПрАТ «Нижньодністровська ГЕС».

Основною метою проведення наради було ознайомлення присутніх із рішенням Міжвідомчої комісії про режими роботи водосховищ та інформування громадськості про стан готовності гідроспоруд та обладнання до виконання вказаного рішення.

«Гідротехнічні споруди і обладнання філії «Дністровська ГЕС» готові до весняного попуску, про що комісією за участю представників інспекції з експлуатації електричних станцій та мереж засвідчено в Акті оцінки готовності гідротехнічних споруд, обладнання, виробничих і службових приміщень. Станція оснащена системою раннього виявлення загрози виникнення надзвичайних ситуацій та оповіщення у разі їхнього виникнення. Для ліквідації надзвичайних ситуацій і їхніх наслідків на об’єкті функціонує диспетчерська служба та спеціалізовані аварійно-технічні бригади. Режим роботи водосховища на вказаний період відпрацьовано у взаємодії з Дністровською ГАЕС та Нижньодністровською ГЕС і перебуває на постійному контролі оперативної служби станції», – наголосив головний інженер філії В. М. Москалюк.

За інформацією Українського гідрометереологічного центру цього року масового досягнення небезпечних відміток не очікується. Гідрологічна ситуація на річках України спокійна, рівні води знаходяться у межах русел.

За рішенням Міжвідомчої комісії при Державному агентстві водних ресурсів України, з метою забезпечення водоспоживачів на нижче розташованій Українській ділянці Дністра та здійснення еколого-репродукційного попуску у його пониззя у першій декаді квітня водосховище працювало у режимі наповнення до проектної позначки +121 м із забезпеченням рівномірного попуску у нижній б’єф витратами не менше ніж 120 куб м/с .

Згідно з протоколом Міжвідомчої комісії з узгодження режимів роботи водосховищ від 13 квітня 2018 року, враховуючи екологічну ситуацію у басейні Дністра та на Дністровському водосховищі, встановлено режим роботи Дністровського водосховища на період екологічного (репродукційного) попуску: 14 квітня – 350 куб. м/с, 15 квітня – 400 куб. м/с, 16 квітня – 450 куб. м/с, 17–26 квітня – 500 куб. м/с, 27–28 квітня – 450 куб. м/с, 29 квітня–3 травня – 400 куб. м/с, 4–6 травня – 350 куб. м/с, 7–8 травня –300 куб. м/с, 9–11 травня – 250 куб. м/с, 12–13 травня – 200 куб. м/с, 14 травня – 200 куб м/с.

При зменшенні припливу до Дністровського водосховища для виконання умов регламенту екологічного (репродукційного) попуску допускається спрацювання Дністровського водосховища (верхній б’єф) до 20 см на добу.

У випадку формування під час екологічного попуску дощових паводків режим роботи Дністровського водосховища встановлюватиметься в робочому порядку Міжвідомчою комісією у кожному конкретному випадку з урахуванням прогнозів Укргідрометцентру.

Юлія Фонотова, помічник директора філії «Дністровська ГЕС»