Головна » «Кобзарева струна не вмирає» (фото)

«Кобзарева струна не вмирає» (фото)

13 березня 2018 в 11:13 Переглядів: 551

Це був Поет. Поет з родини бідної.
А душу мав розкрилену, як птах.
Гарячим болем і живою піснею
Його слова в народу на устах.
А скільки ж раз його було розіп’ято
За правду, за «Кобзар» і «Заповіт».
В душі народу словом заповітним він
Залишить вічний і глибокий слід.
                        Т. Нарчинська

У Новодністровській міській бібліотеці відбувся виховний захід «Кобзарева струна не вмирає», у рамках Шевченківського тижня. Мета заходу – продемонструвати красу та чарівність Шевченкового слова, виховувати любов і повагу до спадщини, яку залишив поет.
Учасниками тематичної години стали учні 5-А класу, класний керівник Іванна Іванівна Ільніцька. Підготувала захід вчитель вищої категорії української мови і літератури Валентина Григорівна Боднарюк.
Ведучі - учні 11 класу Аліна Ярова та Василь Мошак – розповідали присутнім про життєвий шлях Кобзаря: його дитинство, юність та нелегкі випробування, що випали на його коротку долю. Школярі доповнювали розповідь декларуванням Шевченкових віршів.
Емоційним та проникливим був виступ учениці 9-А класу Анастасії Роїк, яка декламувала драматичний твір «Лілея». Анастасія - учасниця аматорського театрального колективу «Барвінок» (керівник Марина Довбенко), що діє при БНТД «Молодіжний» відділу культури.

Готуючись до заходу учні виготовили показові матеріали - стінгазети та плакати, у яких розкрили важливість постаті відомого поета. 

На завершення заходу підвела підсумки завідуюча міською бібліотекою Людмила Мідріган, яка наголосила на важливому внеску Т.Г.Шевченка у долі українського народу. Також вона закликала школярів частіше відвідувати біліотеку та цікавитися якомога більше спадщиноюю і інших українських письменників та поетів.

Минають роки, змінюються покоління, а слава Шевченка не згасає, твори його і сьогодні є не менш актуальними, ніж два століття тому. Народ шанує Шевченка, його пісні, його думи в Україні повік не забудуть, і Новодністровськ це вкотре підтвердив.

Репортаж Ірини Шундрій