Головна » Великодні традиції та обряди з учнями 2-Б класу школи I ступеню (фоторепортаж)

Великодні традиції та обряди з учнями 2-Б класу школи I ступеню (фоторепортаж)

16 квітня 2018 в 8:15 Переглядів: 449

Великдень святкують у всьому світі. Назвати цей день рядовим святом було б неправильно, адже воно вважається культовою подією світової історії і головним днем у році для всіх православних християн. Кожен, хто шанує це свято, отримує надію на порятунок, адже воскрес Христос. Світле Воскресіння прийнято наповнювати добрими справами, чимало обрядів і традицій в Україні пов'язане з ним.

         У багатьох куточках нашої країни великодні традиції та обряди дотримуються практично в незмінному вигляді, такими, якими вони дійшли до нас із найдавніших часів. Особливо колоритно відбуваються святкування в Закарпатті, цей край особливо багатий традиціями.

        У кожного з нас свято Великодня асоціюється з хресним ходом зі свічками, червоними ризами церковнослужителів, радісним співом і взаємними привітаннями: «Христос воскрес!» — «Воістину воскрес!». До зовнішньої атрибутики свята можна віднести й улюблені з дитинства рум'яні паски з родзинками, розписні яйця — писанки.

        Саме такий настрій і відчуття святковості подарували всім присутнім учні 2-Б класу разом зі своїм класоводом Наталією Миколаївною Гончар. Ми поринули у відродження природи навесні, адже весна – це пробудження та воскресіння природи. Також відчули цілющу властивість звичаю «бити» свяченою лозою кожного зустрічного, а особливо дітей, бо освячена верба має цілющі властивості оберігати людей від хвороб.

       Дізналися звичаї ретельної підготовки українського народу до всіх свят та призначення кожного дня, починаючи з понеділка. Виявляється, що кожен день цього тижня має своє призначення.

       А ще – про неповторний витвір народного мистецтва, який виготовляють за допомогою воску та спеціального інструменту – писачка, що має великодніх сестричок: мальованки, крашанки, крапанки, дряпанки. «Навіть, якщо ми не вміємо гарно малювати, повинні спробувати і обов’язково досягнемо успіху. Адже писанку пишуть не руки, а душа. Найголовніше – налаштуватися на відповідний настрій», – було наголошено вчителем.

        Символіка цього світлого свята все ж пов'язана з богослужінням. До неї відноситься:

• пасхальне нічне богослужіння, яке здійснюється з особливою урочистістю, адже саме Великдень вважається найважливішою подією церковного року;

• вогонь, який символізує Боже Світло, від якого всі віруючі можуть запалити лампадки і свічки і понести їх додому;

• пасхальна трапеза, яка настає після Великого посту і відбувається зі свяченими пасками, писанками, що вважаються символом Воскресіння Христового, а також сирами та ковбасами;

• хресний хід, який відбувається опівночі перед Великоднем від православного храму і супроводжується гучними піснями, а закінчується ранковим богослужінням;

• великодні передзвони на честь Христового Воскресіння після семиденного мовчання.

Батьки та учні 2-Б класу висловлюють щиру вдячність класоводу Наталі Миколаївні Гончар за чудові, різноманітні та цікаві свята, які вона постійно проводить з дітьми, за доброзичливість та турботливе ставлення до наших дітей. А також висловлюємо слова подяки педагогам Ігорю Федоровичу Чабану та Олені Анатоліївні Скутельник за підготовку Великоднього заходу.

Наталія Столока - від вдячних учнів та батьків 2-Б класу