Головна » А «Ніч перед Різдвом» у Новодністровську усіх зачарувала! (фоторепортаж)

А «Ніч перед Різдвом» у Новодністровську усіх зачарувала! (фоторепортаж)

22 січня 2018 в 15:56 Переглядів: 482

Яким же казковим і щедротним на українську обрядовість, рясним на пісенну палітру та природню вроду, вражаючим сценарною багатогранністю та вдалою режисурою виявися уперше в мистецькій історії нашого міста прем’єрний показ напередодні Щедрого вечора! Феєричний новорічно-різдвяний мюзикл «Ніч перед Різдвом» переніс усіх нас 12 cічня у неймовірні події в ніч на Різдво: разом із героями ми потрапили у таємничу атмосферу місячної зимової ночі з веселими колядками, «філософськими розмовами» чоловіків на підпитку, жіночими плітками, витівками нечистої сили та палким коханням. І все це було яскраво замережано іскристим гумором, соковитими персонажами, музично-танцювальними номерами працівників та аматорів культури м. Новодністровська, котрі подарували глядачам яскраву палітру краси і народних скарбів.

Згідно із відповідним положенням про надання платних послуг, було організовано розповсюдженні квитків із доволі символічною вартістю – 15 грн, тож прихильники і шанувальники безсумнівно сприйняли це рішення і навпаки, залюбки підтримали ідею, адже, за задумом організаторів, зібрана сума буде використана на потреби подальших дійств та святкових заходів.

Із перших хвилин разом із ведучими – начальником відділу культури Альоною Присакар та головним спеціалістом Аліною Кирилюк – ми мимоволі охоче поринули в атмосферу прадавніх звичаїв і традицій, раз по раз вдячними оплесками зустрічаючи уже відомих нам аматорів-театралів, співаків і танцюристів, а також і тих, хто уперше відкрив завісу власного таланту, помітно збагативши чудову палітру дійства, яке зініціювала, організувала і втілила на сцені, зокрема підібравши увесь музичний і пісенний супровід, автор ідеї та режисер Альона Присакар разом зі своїми колегами та однодумцями і всіма, хто здатен подарувати свою творчість, уміння і природнє обдарування вдячному глядачеві. Це все надзвичайно вдало і доречно, яскраво і промовисто доповнювалось створеним інтер’єром української святкової оселі, що стало можливим завдяки сприянню міського історичного музею.

Це казкове диво, що уперше так незабутньо-приємно подивувало новодністровського глядача назвою «мюзикл», народившись в уяві та серці Альони Анатоліївни, почало розвиватися на численних репетиціях упродовж грудня, поступово збираючи до мистецького сценічного кола театральний і танцювальний колективи і «Троїстих музик» БНТД «Молодіжний», колектив Територіального центру «Співучі бабусі», приватну дитячу вокальну студію «Намисто голосів», Народний аматорський хор «Калина» та вокальний ансамбль викладачів музичної школи. А музичний супровід забезпечив незмінний звукорежисер Віктор Паламарчук.

Переповнена зала Будинку культури «Молодіжний» засвідчила і прихильність, і зацікавленість вимогливого глядача, що звик бачити й оцінювати наші міські заходи на досить високому рівні. Та попри якісь приховані сумніви через брак часу і досвіду це було настільки феєрично-казково і по-родинному тепло, незвично цікаво і гармонійно, сюжетно вдало і різдвяно незабутньо, що ми не встигли опам’ятатися, як ведучі вийшли до фінального слова! А так хотілося продовження! Аж уявлялося, як Вакула помчить за черевичками, як зрадіє Оксана, як звучатимуть все нові й нові пісні, в той час, коли останній день перед Різдвом пройшов і настала зимова ясна ніч, зиркнули зірки, а місяць величаво піднявся на небо посвітити всім добрим людям і всьому світу, щоб було весело колядувати і славити Христа…

Іще довго не вщухали щирі оплески і вигуки «Браво!», ще виблискували раз по раз численні усміхи фотоапаратів і мобільних телефонів, а тим часом після такого Різдва на сцені і надвечір’я у нашому місті нарешті збагатилося легеньким сніжком, пощипуючи наші щічки, котрі й без того зарум’янились од емоцій! І допоки глядачі із насолодою розносили домівками свої враження і радо ділились ними із рідними та близькими, соцмережі щедро мережились фоторепортажами і рясними коментарями зі словами вдячності на адресу ініціаторів, організаторів і всіх, хто уперше подарував новодністровцям ось таку незабутню ніч перед Різдвом. А вона ж направду чарівна – тож хто знає, можливо, ми таки зустрінемось ще і ще на не менш фантастичних мюзиклах?!

Із насолодою від побаченого – Інна ГОНЧАР